Informacje duszpasterskie

XV Niedziela zwykła

  1. 11 lipca (poniedziałek) przypada święto św. Benedykta, patrona Europy i patriarchy monastycyzmu Zachodu. Żył i został pochowany w klasztorze na Monte Cassino.
  2. W sobotę 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. OO Karmelici z Sanktuarium św. Józefa przy ul. Świętoduskiej zapraszają do udziału w Nowennie Szkaplerznej, która trwa od 7 do 15 lipca. Nauki w dni powszednie o 11.30 i 18.00, zaś w niedzielę – podczas wszystkich mszy św. W sobotę 16 lipca msze św. o 6.30; 7.30; 9.30; 11.00; 12.30; 15.00 i 18.00. Podczas każdej liturgii pielgrzymi mogą otrzymać szkaplerz. Więcej informacji na stronie internetowej: www.karmel.lublin.pl.
  3. Trwają zapisy na sierpniową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Istnieje także możliwość złożenia intencji i wsparcia funduszu „Idę z Tobą”. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

 

Słowo życia

 

Daję wam przykazanie nowe,

abyście się wzajemnie miłowali

 

Chrystus Pan codziennie wzywa nas do czynienia miłości. Miłuje ten, kto wsłuchuje się w Jego słowo i żyje tym słowem w codzienności.

Niech Pan umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy podczas  każdej Mszy świętej napełniali się Jego  miłością,  a potem czynili miłosierdzie.