1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, którymi wspieramy programy pomocowe Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
  2. Pielgrzymi ze wszystkich stron kraju zmierzają na Jasną Górę. Jutro przed Oblicze Czarnej Madonny dotrze Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej. W tych szczególnych dniach zawierzmy Maryi naszą Ojczyznę, prosząc o umocnienie wiary w sercach jej dzieci.
  3. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11,30, 17.00 i 19.00. Eucharystia o godz. 19.00 w intencjach zbiorowych. Po każdej liturgii nastąpi obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  4. 15 sierpnia jest również Świętem Wojska Polskiego. Mszę św. o godzinie 10.00 z udziałem żołnierzy Garnizonu Lublin, służb mundurowych oraz przedstawicieli władz odprawi bp Józef Wróbel. Parking na Placu Katedralnym od rana do godz. 11.15 będzie zamknięty.
  5. W apelu abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, czytamy o katastrofalnej sytuacji w Słowenii, zmagającej się ze skutkami powodzi. Caritas Polska już pospieszyła z pomocą, ale potrzeby są ogromne. 15 sierpnia będzie Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Modlić się będziemy w intencji poszkodowanych, zaś ofiary złożone do puszek – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.
  6. Od 16 do 20 sierpnia br. w Garbowie odbywa się XI. edycja Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. To propozycja dla tych, którzy chcą przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, dzielić się wiarą i nawiązać nowe przyjaźnie. W programie liturgie, konferencje oraz radosna zabawa.

Słowo życia:

Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się

Bóg JEST i umacnia naszą wiarę. Wlewa w nasze serca odwagę i ufność. Niech Pan ogarnie nas swoją łaską i nam błogosławi, abyśmy dawali świadectwo o Nim w codzienności naszego życia.

13 sierpnia 2023 r.