1. Komunikat Metropolity Lubelskiego.
  2. Ze wszystkich stron kraju wielu naszych rodaków pielgrzymuje na Jasną Górę. W naszym sanktuarium każdego dnia gromadzą się duchowi pielgrzymi, którzy podczas Mszy świętej o godz. 19.00 i w Apelu Jasnogórskim łączą się w modlitwie z utrudzonymi pielgrzymami.
  3. W środę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte będziemy odprawiali w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy świętej będzie obrzęd błogosławieństwa zbóż, ziół i owoców. Mszy świętej o godz. 8.30 będzie przewodniczył bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego, a we Mszy świętej o godz. 10.00 będą uczestniczyli hejnaliści, którzy przyjechali do Lublina na 25. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich.
  4. Wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę 18 sierpnia do Góry Kalwarii zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w czwartek o godz. 19.45 w sali nr 2 obok kancelarii.

 

Słowo życia:

Postępujcie drogą miłości, bo Chrystus was umiłował

i samego siebie wydał za nas w ofierze

 

Potęga miłości Boga jest w ofierze Chrystusa, który oddaje za nas życie i staje się pokarmem w Eucharystii, aby każdy z nas mógł żyć wiecznie. Tylko człowiek wrażliwy na tę miłość, potrafi przebaczać innym, być dla nich dobrym i miłosiernym.

Niech błogosławieństwo Boga przenika naszą codzienność, abyśmy naśladowali Go postępując drogą miłości.