1. Ze wszystkich stron kraju wielu naszych rodaków pielgrzymuje na Jasną Górę. Dziękujemy duchowym pielgrzymom, którzy gromadzą się w naszym sanktuarium każdego dnia na Mszę świętą o godz. 19.00 i ofiarują swoje modlitwy za utrudzonych pielgrzymów zdążających na Jasną Górę.
  2. W czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte będziemy odprawiali w porządku niedzielnym. We Mszy świętej o godz. 8.30 będą uczestniczyli przedstawiciele wojska polskiego. Po każdej Mszy świętej będzie obrzęd błogosławieństwa zbóż, ziół i owoców.
  3. W dniach 24-25 sierpnia organizowana jest w Dysie Ogólnopolska Pielgrzymka Parafii realizujących projekt odnowy. W zakrystii przyjmujemy zapisy na wyjazd. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w sali nr 2 obok kancelarii.

 

Słowo życia:

 

Czuwajcie i bądźcie gotowi,

bo w chwili, w której się nie domyślacie

Syn Człowieczy przyjdzie

 

Przeżywać swoje życie z Bogiem i czuć się gościem i pielgrzymem na tej ziemi to wielka łaska. To ona czyni nas ludźmi prawego sumienia odpowiedzialnymi za plan, jaki Bóg ma wobec każdego z nas.

Niech Pan ogarnie nas swoją łaską i nam błogosławi, abyśmy byli zawsze gotowi na Jego przyjście