1. We wtorek, 3 lipca, w naszym sanktuarium, celebrowaliśmy główne uroczystości Maryjne w 69 rocznicę „cudu lubelskiego”. Dziękujemy Bogu za wszelkie łaski, jakie otrzymaliśmy w tych dniach za wstawiennictwem Matki Bożej. Dziękujemy także wszystkim, którzy przez Dni Maryjne uczestniczyli w nabożeństwach oraz trwali na modlitwie, wszystkim pielgrzymom za udział w centralnej uroczystości na placu Katedralnym, oraz wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu uroczystości.
  2. Trwają zapisy na 40 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tych szczególnych rekolekcjach w drodze. Koszt pielgrzymki 75 zł. Jak co roku można także wesprzeć fundusz pielgrzymkowy „Idę z Tobą”. Zgłoszenia i zapisy w kancelarii parafialnej.
  3. 0d 7 do 15 lipca Karmelici Bosi z klasztoru przy ul. Świętoduskiej, zapraszają na nowennę przed Świętem Matki Bożej Szkaplerznej, codziennie o godz. 11.30 i 18.00.
  4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w miesiącu lipcu i sierpniu Msze święte w dni zwykłe odprawiane są o godz. 7.00; 7.30; 8.00 i 19.00. Zachowujemy godziny Mszy świętych zbiorowych w piątek i sobotę o godz. 9.00 rano.

 

 

Słowo życia:

Wystarczy ci mojej łaski.

Moc bowiem w słabości się doskonali

Ewangelia Jezusa zdobywa nas szczególnie wtedy, gdy doświadczamy własnej słabości i upokorzenia. Kruszy twardość naszych serc i otwiera je na moc Ducha Świętego.

Niech błogosławieństwo Boga umacnia nas, abyśmy uwierzyli w przemieniającą moc Ewangelii i byli jej świadkami.