1. Komunikat Metropolity Lubelskiego.
  2. We wtorek, 3 lipca w uroczystość odpustową, Msze święte w archikatedrze będziemy odprawiali o godz. 6.00; 7.00; 8.30; 10.00; 11.30. Na placu Katedralnym o godz. 18.30 odprawimy nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą. W modlitewnym czuwaniu będziemy witali przybywających pielgrzymów. Tuż przed godziną. 19.00 zostanie uroczyście wniesiony obraz Matki Bożej i rozpocznie się pontyfikalna Msza święta. Po Eucharystii ulicami miasta wyruszy procesja różańcowa z cudownym obrazem Matki Bożej, Pani Katedralnej. Trasa będzie wiodła ul. Żmigród, Bernardyńską, Miedzianą, Prymasa Wyszyńskiego, Królewską na Plac Katedralny. Uroczystości zakończymy przed godz. 22.00 aktem zawierzenia Matce Bożej. Prosimy zabrać ze sobą świece. W kruchcie katedry można  nabyć program uroczystości jak i teksty liturgiczne z rozważaniami różańcowymi na dzień odpustu.
  3. Duszpasterstwo Pielgrzymkowe zaprasza na tegoroczną, 40. pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcamy do udziału w tych szczególnych rekolekcjach w drodze. Koszt pielgrzymki 75 zł. Zapisy w kancelarii.
  4. W okresie wakacyjnym w lipcu i sierpniu zmieniamy porządek odprawiania Mszy świętych w dni zwykłe. Od środy będą oprawiane Msze święte o godz. 7.00; 7.30; 8.00 i 19.00. Zachowujemy godziny Mszy świętych sprawowanych w intencjach zbiorowych w piątek i sobotę o godz. 9.00 rano.

 

Słowo życia:

Dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka

i uczynił go obrazem swej własnej wieczności

 

Jezus Chrystus, Pan życia i śmierci, jest obecny w swoim Kościele. Każdy, kto uwierzy w Niego, doświadczy Jego niezwykłej mocy, która otwiera serca na potrzeby braci i ratuje życie aż na wieczność.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy żyjąc dla innych, podążali ku pełni życia, która jest w Nim.