1. Dziękujemy Stanisławowi Gębce za wygłoszone Słowo. Po liturgii w kruchcie katedry możemy wesprzeć katolików, głównie pochodzenia polskiego, w Kazachstanie.
  2. W czwartek, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu rozpoczynamy w naszym sanktuarium przygotowania do uroczystości odpustowych. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00 i 19.00. Jest to czas słuchania Słowa Bożego, modlitwy i wieczornych czuwań. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na internetowej stronie parafii. Do udziału w uroczystościach w dniu 3 lipca zaprasza Arcybiskup Metropolita Lubelski (KOMUNIKAT).
  3. W czwartek o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. w intencji naszych księży solenizantów: ks. Piotra Skwiry i ks. Piotra Wojtysiaka.
  4. W okresie wakacyjnym, od 4 lipca, nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 13.00. Mszą św. chrzcielną będzie liturgia o godz. 11.30. W dni powszednie Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 8.00 i 19.00. Msze św. w intencjach zbiorowych o godz. 9.00 w piątki i soboty. Spowiedź w okresie wakacyjnym podczas Mszy św. i w dni powszednie od 10.00 do 12.00.

 Słowo życia:

Nie bójcie się!

Pan jest przy was jako potężny mocarz

Jesteśmy uczniami Chrystusa, który pokonał śmierć. Nikt i nic nie może nam odebrać tej łaski. Tylko z Nim możemy przezwyciężać nasze lęki i niepokoje i z odwagą podejmować nasze codzienne obowiązki.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy dawali o Nim świadectwo także wtedy, gdy zło wydaje się tryumfować.

25 czerwca 2023 r.