1. Jutro, 24 czerwca, przypada doroczna uroczystość dpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. Msze święte będziemy odprawiali: pierwszą o godz. 7.00 następnie 8.30, 10.00, 11.30 17.00 i 19.00. Sumę odpustową o godz. 11.30 będzie celebrował i Słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Oleszko, rektor kościoła pw. Świętego Ducha w Lublinie.
  2. W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, następnie wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Procesja odbędzie się wewnątrz świątyni. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę 29 czerwca przeżywać  uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 9.00 i o godz. 19.00, którą odprawimy w intencji solenizantów: ks. Piotra Sikory, ks. Piotra Skwiry i ks. Pawła Grzebalskiego. Tą wieczorną Eucharystią rozpoczynamy rekolekcje, poprzez które chcemy się przygotować do przeżycia dorocznego odpustu Maryjnego w naszym sanktuarium, 70. rocznicy Cudu Lubelskiego. Słowo Boże przez te dni będzie głosił ks. dr Wojciech Iwanicki, rektor kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie. Już dziś polecamy naszą gazetkę Z Maryją ku wspólnocie. Znajdziemy w niej program dni Maryjnych oraz niezwykłe świadectwa osób nawiedzających nasze sanktuarium; zarówno współczesne jak i z wydarzeń w 1949 r.
  4. Za tydzień, w archikatedrze, przedstawiciele parlamentu Polski i innych państw ościennych będą świętowali 450. rocznicę Unii Lubelskiej. Mszy świętej o godz. 10.00 będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik.
  5. Wolontariusze, którzy wraz z siostrami Franciszkankami Misjonarkami Maryi posługują w Areszcie Śledczym i Schronisku dla Nieletnich w Dominowie zapraszają na kiermasz. Kobiety odbywające karę, chciały zrobić coś dobrego dla innych. Przez parę miesięcy przygotowywały na zajęciach z wolontariuszami różne robótki ręczne, by potem dochód z nich przekazać dla ubogich dzieci na misjach. Bardzo proszę, by siostra podzieliła się doświadczeniem tej niezwykłej posługi.

 

 

Słowo życia:

 

Bóg mój stał się moją siłą

 

Człowiek ma swoje korzenie w Bogu, który go stworzył i uczynił swoim sługą. Tylko ten, kto zakorzenia się w Bogu żywym, czerpie odwagę i moc, aby żyć dla Niego i świadczyć o Nim całym swoim życiem.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy pełniąc we wszystkim  Jego wolę, przygotowywali Mu w świecie drogi, po których może trafić do ludzkiego serca.