1. We worek o godz. 17.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli im ksiądz biskup Ryszard Karpiński. Spowiedź kandydatów, świadków oraz rodziców odbędzie się w poniedziałek od godz. 17.00.
  2. W środę, 24 czerwca, przypada doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. Msze święte będziemy odprawiali: pierwszą o godz. 7.00 następnie 8.30, 10.00, 11.30 17.00 i 19.00. Sumę odpustową o godz. 11.30 będzie celebrował ksiądz biskup Ryszard Karpiński, a Słowo Boże wygłosi ks. Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie.
  3. Już za osiem dni rozpoczną się w naszym sanktuarium Dni Maryjne – przygotowanie do odpustu 3. lipca. Natomiast za tydzień, w niedzielę 28 czerwca, będziemy przeżywać ostatnie w tym roku wydarzenie parafialne dotyczące tajemnicy Eucharystii. Tym razem chcemy spojrzeć na Maryję jako Niewiastę Eucharystii. Od Niej chcemy się uczyć, jak stawać się ludźmi Eucharystii i Kościoła.

 

Słowo życia:

 Nie bójcie się!

 Pan jest przy was jako potężny mocarz

 

Jesteśmy uczniami Chrystusa, który pokonał śmierć. Nikt i nic nie może nam odebrać tej łaski. Tylko z Nim możemy przezwyciężać nasze lęki i niepokoje i z odwagą podejmować nasze codzienne obowiązki.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy dawali o Nim świadectwo także wtedy, gdy zło wydaje się tryumfować.