1. W czwartek, 24 czerwca, przypada doroczna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jana. Chrzciciela, patrona naszej parafii. Msze święte będziemy odprawiali: pierwszą o godz. 7.00, następnie 8.30, 10.00, 11.30 oraz 17.00 i 19.00. Sumę odpustową, o godz. 11.30 będzie celebrował Ksiądz Biskup Ryszard Karpiński a słowo Boże wygłosi ks. Paweł Tomaszewski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
  2. W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji kuratorów sądowych z okazji ich patronalnego święta.
  3. Biskupi polscy podjęli decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane.  Dla każdego katolika uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej jest nie tylko obowiązkiem, ale powinno wyrastać z głębokiej potrzeby serca.
  4. Zbliżają się uroczystości odpustowe w naszym sanktuarium. Rekolekcje rozpoczną się 29 czerwca. Słowo Boże będzie głosił ks. Andrzej Flis, ojciec duchowny naszego seminarium.

 

Słowo życia:

 Czemu bojaźliwi jesteście?

 Kto pozostaje w Chrystusie  jest

 nowym stworzeniem

 

Żadne przeciwności życiowe nie przestraszą tego, kto trwa w Chrystusie. On daje pokój serca i stwarza w nas nowego człowieka, jeśli Mu bezgranicznie zaufamy.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy mieli odwagę powierzać się Bogu pośród trwogi i zwątpienia i w Nim odnajdywać głęboką ciszę, która przemawia językiem miłości.