1. Jutro nasza parafia przeżywać będzie doroczną uroczystość odpustową Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Główną Mszę św. o 19.00 odprawi abp Stanisław Budzik. Podczas pozostałych Mszy św. słowo Boże wygłosi o. Arnold Pawlina, przeor klasztoru oo. Dominikanów na Starym Mieście. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  2. W sobotę 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu rozpoczynamy przygotowania do uroczystości odpustowych rocznicy Cudu Lubelskiego. Nauki rekolekcyjne o godz. 9.00 i 19.00. Wygłosi je ks. Sylwester Brzozowski, wicekanclerz naszej kurii. Szczegółowy program Dni Maryjnych znajdziemy na tablicy ogłoszeń i internetowej stronie parafii. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. W sobotę o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. w intencji naszych księży solenizantów: ks. Piotra Skwiry i ks. Piotra Wojtysiaka.
  4. Osoby, które otrzymały z Caritas formularze umożliwiające otrzymanie pomocy żywnościowej, mogą z wymaganymi dokumentami zgłaszać się do centrali Caritas przy ul. Unii Lubelskiej 15 po odbiór gotowych paczek.
  5. W okresie wakacyjnym, od 4 lipca, nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 13.00. Kancelaria parafialna nie będzie czynna w poniedziałek.
  6. Rozpoczęły się zapisy na 46. pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Można przejść część trasy, pielgrzymując „Ile możesz”, można także powierzyć pielgrzymom intencje modlitewne oraz wesprzeć pielgrzymów w ramach funduszu „Idę z Tobą”. Więcej informacji na stronie: https://pielgrzymka.lublin.pl.

Słowa życia:

Czemu bojaźliwi jesteście?

Kto pozostaje w Chrystusie jest nowym stworzeniem

Żadne przeciwności życiowe nie przestraszą tego, kto trwa w Chrystusie. On daje pokój serca i stwarza w nas nowego człowieka, jeśli Mu bezgranicznie zaufamy.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy mieli odwagę powierzać się Bogu pośród trwogi i zwątpienia i w Nim odnajdywać głęboką ciszę, która przemawia językiem miłości.

23 czerwca 2024 r.