1. W dniach od 22 do 26 czerwca w Rzymie odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin. Papież Franciszek prosi, byśmy włączyli się we wspólną modlitwę o świętość naszych rodzin. Zapraszamy w tych dniach na Mszę świętą o godz. 19.00 oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwy będą prowadzili członkowie ruchów rodzinnych:

– środa 22.06; dzień modlitw za kobiety – prosimy przedstawicieli drogi neokatechumenalnej;

– czwartek 23.06; dzień modlitw za mężczyzn – modlitwom przewodniczyć będzie   Wspólnota Chemin Neuf (Nowa Droga);

– w piątek 24.06;  dzień modlitw za seniorów – Ruch Rodzin Nazaretańskich;

– w sobotę 25.06;  dzień modlitw za ruchy rodzinne w archidiecezji – Spotkania Małżeńskie

– w niedzielę 26.06;  zakończenie Roku Rodziny – Kościół Domowy.

  1. W czwartek przypada liturgiczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, przeniesiona w naszej parafii z racji odpustu. Jest to dzień zakończenia oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, następnie wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Procesja odbędzie się wewnątrz świątyni.
  2. W piątek 24 czerwca, przypada doroczna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jana. Chrzciciela, patrona naszej parafii. Msze święte będziemy odprawiali: pierwszą o godz. 7.00, następnie 8.00 (dla młodzieży z racji zakończenia roku), 10.00, 11.30 oraz 17.00 i 19.00. Sumę odpustową, o godz. 11.30 będzie celebrował ksiądz Krzysztof Kwiatkowski, kanclerz kurii, a słowo Boże wygłosi Ks. Bogusław Marzęda – moderator Stowarzyszenia Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Słowo życia:

 

Bóg mój stał się moją siłą

 

Człowiek ma swoje korzenie w Bogu, który go stworzył i uczynił swoim sługą. Tylko ten, kto zakorzenia się w Bogu żywym, czerpie odwagę i moc, aby żyć dla Niego i świadczyć o Nim całym swoim życiem.  Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy pełniąc we wszystkim  Jego wolę, przygotowywali Mu w świecie drogi, po których może trafić do ludzkiego serca.