1. (Msze św. od 8.30 do 13.00). Dziękujemy za obecność, śpiew i świadectwo orkiestrze młodzieżowej, której członkowie proszą o wsparcie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
  2. Uczniów, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców zapraszamy na Mszę św. z racji zakończenia roku szkolnego, która będzie odprawiona w piątek 23 czerwca o godz. 8.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.30.
  3. W sobotę 24 czerwca przypada uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie bp Mieczysław Cisło. Będzie to zarazem Eucharystia dziękczynna ks. Prał. Ryszarda Lisa i kolegów z rocznika święceń za 55 lat posługi kapłańskiej.
  4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Stanisława Gębkę, misjonarza miłosierdzia z diecezji częstochowskiej, który będzie mówił o misjach w Kazachstanie i mieszkających tam katolikach, którymi są głównie potomkowie polskich zesłańców. Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć katolików w Kazachstanie, zwłaszcza siostry karmelitanki i Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje.
  5. W niedzielę 25 czerwca w Wąwolnicy odbędzie się Archidiecezjalny Dzień Rodzin. W programie Msza św. o godz. 12.00, koncert Zespołu Guadalupe, modlitwa Różańcowa. Więcej informacji na plakacie.
  6. 29 czerwca rozpoczną się Dni Maryjne przygotowujące nas do obchodów rocznicy Cudu Lubelskiego. Zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach oraz w święcie Matki Bożej Płaczącej w dniu 3 lipca.
  7. W okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 13.00. Mszą św. chrzcielną będzie liturgia o godz. 11.30.

Słowo życia:

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie

Cóż masz, czego byś nie otrzymał? Najcenniejszym skarbem Bożej miłości jest dar życia wiecznego, którym zostaliśmy obdarowani w Jezusie Chrystusie. Bóg wzywa nas do dzielenia się nim z innymi w sposób bezinteresowny i wielkoduszny.

Niech Pan nam błogosławi, abyśmy służyli Mu z radością i prostotą serca.

18 czerwca 2023 r.