1. We wtorek o godz.19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  2. 25 marca 2019 roku, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ksiądz Arcybiskup zwołał III Synod Archidiecezji Lubelskiej. Zwołanie Synodu oznacza, że rozpoczęło się przygotowanie do tego wydarzenia. Trwa ono do dziś. Zostały powołane Komisje i Zespoły Synodalne, w tym nasz parafialny. Sam synod w ścisłym tego słowa znaczeniu rozpoczyna się poprzez uroczyste otwarcie. Było ono zaplanowane na dzień 18 kwietnia br., ale zostało odsunięte w czasie ze względu na pandemię. W najbliższych dniach rozpoczną się w parafiach pierwsze spotkania Zespołów Synodalnych.
  3. W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, następnie wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy usytuowanych wewnątrz świątyni. Na zakończenie procesji przed Najświętszym Sakramentem, wraz parafialnym zespołem synodalnym, będziemy modlić się o podjęcie wspólnej drogi budowania Kościoła jako Domu i Szkoły Komunii.
  4. W piątek, 19 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę, o godz. 20.00 w archikatedrze odbędzie się koncert: In memoriam Ludwig van Beethoven i Św. Jan Paweł II. Z racji bezpieczeństwa, uczestników obowiązuje stosowny reżim sanitarny. Koncert będzie także transmitowany online przez naszą stronę internetową.

 

Słowo życia:

 

 

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie

 

Cóż masz, czego byś nie otrzymał? Najcenniejszym skarbem Bożej miłości jest dar życia wiecznego, którym zostaliśmy obdarowani w Jezusie Chrystusie. Bóg wzywa nas do dzielenia się nim z innymi w sposób bezinteresowny i wielkoduszny.

Niech Pan nam błogosławi, abyśmy służyli Mu z radością i prostotą serca.