1. W czwartek ksiądz biskup Ryszard Karpiński podczas Mszy świętej o godz. 19.00 udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.

 

  1. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej serdecznie zaprasza jubilatów obchodzących w tym roku swój jubileusz 50. – lecia pożycia małżeńskiego na uroczystą Mszę świętą, która będzie sprawowana w ich intencji w Archikatedrze w niedzielę dnia 19 czerwca o godz. 11.30,  zaś o godz. 17.00 swój złoty jubileusz będą przeżywać kapłani. Mszy świętej będzie przewodniczył ksiądz biskup Ryszard Karpiński.

 

  1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy cykl inicjatyw duszpasterskich uwrażliwiających nas na wyzwanie Roku Jubileuszowego byśmy byli miłosierni jak Ojciec. Dziś polecamy lekturę uzupełniającą: książkę prof. Marii Braun-Gałkowskiej „Rok łaskawy”. Autorka w bardzo przystępny sposób, w oparciu o codzienne doświadczenie, odkrywa piękno postawy człowieka spełniającego uczynki miłosierdzia. Książeczkę można nabyć w kruchcie katedry w cenie 7 zł.

 

  1. Dziękujemy ojcu Krzysztofowi za wygłoszone Słowo Boże. Studenci KUL będą zbierać ofiary na potrzeby naszej uczelni.

 

 

Słowo życia:

Odpuszczone są jej liczne grzechy,

ponieważ bardzo umiłowała

Lęk o swoje dobre imię przeszkadza nam stawać w prawdzie przed Bogiem i doświadczać Jego przebaczającej miłości. Ten, kto czuje się kochany przez Boga, otwiera przed Nim szczerze swoje serce, aby stwarzał je na nowo i napełniał swoją miłością.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy nie utracili świadomości grzechu i pozwolili żyć Chrystusowi w nas.