1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Wspieramy nimi Seminarium Duchowne naszej archidiecezji. Dziękujemy klerykowi Piotrowi za obecność i posługę.
  2. 12 czerwca przypada wspomnienie 108 męczenników II wojny światowej, w tym związanych z Lublinem bł. bpa Władysława Gorala oraz księży: Kazimierza Gostyńskiego, Antoniego Zawistowskiego i Stanisława Mysakowskiego.
  3. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Antoniego. W tym dniu o godz. 17.00 koncert chóru akademickiego UMCS.
  4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe i procesja do czterech ołtarzy o godz. 18.00. O godz. 19.45 Szkoła Słowa Bożego. Zapraszamy tych, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć Pismo święte.
  5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w porządku codziennym. Nie obowiązuje post piątkowy. O godz. 19.00 bp Mieczysław Cisło udzieli sakramentu bierzmowania przygotowanym osobom dorosłym.
  6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 19.00 Msza św. w intencji Chóru Archikatedralnego, który obchodzić będzie 35-lecie działalności. Po liturgii jubileuszowy koncert.
  7. W sobotę 17 czerwca Legion Maryi i Grupa św. Rity jedzie na jednodniową pielgrzymkę na Roztocze: do Radecznicy, Zwierzyńca, Górecka Kościelnego i Krasnobrodu. Jest kilka wolnych miejsc. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.
  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych od 8.30 do 13.00 wystąpi młodzieżowa orkiestra, której członkowie jadą na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Chwaląc Pana śpiewem i świadectwem, liczą na wsparcie pielgrzymki.

Słowo życia:

Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary

Chrystus zaprasza nas, byśmy jak Mateusz poszli za Nim. Chce, by przy Eucharystycznym stole zasiedli grzesznicy i ci, co źle się mają.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy lepiej poznawali Bożą Łaskawość i miłowali każdego człowieka, zwłaszcza tego, który zagubił się w życiu.

11 czerwca 2023 r.