1. Jutro o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta za zmarłych z hospicjum, którzy w ostatnich miesiącach odeszli do Pana.
  2. We wtorek podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Spowiedź kandydatów, świadków i rodziców odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.45.
  3. W środę, 9 czerwca, w archikatedrze – uroczystość: Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego. O godz. 19.00. ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą za zmarłego arcybiskupa Bolesława Pylaka (dziś mija druga rocznica jego śmierci).
  4. W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, następnie wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Procesja odbędzie się wewnątrz świątyni.
  5. W piątek, 11 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Za tydzień przeżywać będziemy ostatnie w tym roku duszpasterskim wydarzenie pod hasłem: Dies Hominis, którego tematem będzie odkrywanie niedzieli, jako dnia poświęconego wielkości człowieczeństwa.
  7. W kruchcie katedry będzie można złożyć do puszki ofiarę na Świątynię Opatrzności w Warszawie.

 

Słowo życia:

Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony

a ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony,

pociągnę wszystkich do siebie.

 

Słowo Boże jest pełne Ducha Świętego. Każdy, kto czyni je swoim codziennym pokarmem, zdumiewa się cudami łaski, jakie czyni Bóg w jego życiu.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, kierujmy się w życiu logiką wiary, abyśmy mogli kiedyś stanąć przed trybunałem Chrystusa i otrzymać od Niego zapłatę za nasze dobre czyny.