1. W trwającym Roku Jubileuszowym jesteśmy zaproszeni do podążania drogą miłosierdzia, której istotne elementy widnieją w bocznej nawie katedry. Żyć prawdą chrztu świętego, znaczy wyjść w przestrzeń miłosierdzia, która prowadzi od przebaczenia do wzajemnego obdarowania i zaprasza, byśmy otwierali się na innych i kochali bez granic.

 

  1. W czwartek, 9 czerwca w archikatedrze przypada Uroczystość Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego.  W tym dniu minie 29 lat od wizyty świętego Jana Pawła II w Lublinie i w naszym sanktuarium.  Mszę świętą dziękczynną odprawimy o godz. 9.00 i 19.00. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na ostatnią w tym roku szkolnym Szkołę Słowa Bożego.

 

  1. W sobotę 11 czerwca odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Delegacja naszej parafii wyjeżdża z placu Katedralnego o godz. 5.45.

 

  1. Dziś w kościołach całej Polski zbierane są ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.

 

Słowo życia:

 

Tobie mówię, wstań

 

Trzeba do końca zaufać Bogu, który miłuje życie i dla którego wszystko jest możliwe. On sprawia, że sprawy po ludzku beznadziejne odzyskują moc życia i stają się miejscem objawienia Jego czułej miłości wobec ludzkiego cierpienia.

Sławmy Boga i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy głosili ewangelię życia.