1. Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz Życia i Rodziny w Lublinie.

Umiłowani w Chrystusie Panu!

W niedzielę 28 maja ulicami Lublina przejdzie Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”. Organizatorami tegorocznego marszu są Centrum Jana Pawła II w Lublinie oraz stowarzyszenia i ruchy katolickie. Tegoroczny przebieg wydarzenia będzie miał następujący charakter.

Spotkamy się na Placu przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie o godz. 14.30. Rozpoczniemy częścią artystyczną pt. „Scena Pełna Życia”.

Z programem wystąpią:

  • Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej;
  • Dzieci z przedszkola Nr 7 im. Marii Kownackiej w Świdniku;
  • Piotr Selim i Chór Berylio z Zespołu Szkół Nr 13 pod dyrekcją Pani Anny Wąsak;
  • Orkiestra Dęta z Garbowa pod dyrekcją Kazimierza Kołodzieja.

O godzinie 16.00 wyruszymy wspólnie z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do Archikatedry Lubelskiej, gdzie o godzinie 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Adama Baba.

Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego oraz troski o rozwój relacji rodzinnych opartych na miłości i wzajemnej odpowiedzialności. Zapraszamy wszystkich, aby publicznie wyrazić wdzięczność za dar życia i rodziny.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasz biskup Stanisław

2. Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu Rady Duszpasterskiej i łączników o godz. 15.00 u sióstr Szarytek przy ul. Dolnej 3-go Maja 4.

3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 19.45 kolejne koncerty w ramach IV Lubelskiej Wiosny Organowej. Dziś wystąpi Adam Klarecki, za tydzień Zespół Magnificat, Piotr Bożym i Stanisław Maryjewski. Zapraszamy.

4. Jutro, 22 maja, przypada wspomnienie św. Rity, przyzywanej w sprawach trudnych i beznadziejnych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, podczas której nastąpi obrzęd błogosławieństwa róż, które są symbolem Świętej.

5. 25 maja (czwartek) o godz. 19.00 bp Adam Bab odprawi Mszę św. w intencji III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Po liturgii Szkoła Słowa Bożego.

6. W sobotę, 27 maja, o godz. 10.30 abp Stanisław Budzik udzieli święceń prezbiteratu. Dziękując Bogu za nowych kapłanów, polecajmy ich w modlitwie oraz wypraszajmy dar nowych powołań.

7.  Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W odmawianej codziennie podczas nabożeństwa majowego nowennie modlimy się, by Duch miłości i pokoju przyszedł do naszych serc, jednoczył rodziny, parafie i cały Kościół.

Słowo życia

Pan wśród radości wstępuje do nieba

Pan choć wstępuje do nieba, jest obecny pośród nas. Przychodzi do każdego z nas osobiście z potęgą swojej miłości. Uwielbiajmy Go w tajemnicy wniebowstąpienia i trwajmy w oczekiwaniu na spełnienie obietnicy zesłania Ducha Świętego.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy trwali mocno w wierze i zdążali do nieba drogą miłości.

21 maja 2023 r.