1. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników. W najbliższych dniach dostarczą oni do naszych domów list do parafian Z Maryją ku wspólnocie. Znajdziemy w nim treści związane z tematem najbliższego wydarzenia, oraz zaproszenie wszystkich małżonków do uroczystego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Obrzęd będzie miał 12 czerwca w uroczystość Najświętszej Trójcy.
  2. Dziś o godz. 20.00 zapraszamy na ostatni koncert z cyklu Lubelska Wiosna Organowa.
  3. We wtorek obchodzimy święto Nawiedzenia NMP.
  4. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do odnowienia ducha w sakramencie pokuty. Msza święta z udziałem dzieci – w piątek o godz. 17.00. Wieczorem, z okazji trzeciego dnia miesiąca, zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Stara Wieś.
  5. Za tydzień – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się przez nowennę, którą odmawiamy codziennie w ramach wieczornych nabożeństw. Modlimy się, by Duch miłości i pokoju przyszedł do serc wszystkich ochrzczonych, jednoczył rodziny, parafie i cały Kościół. Od środy zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

 

Słowo życia

Pan wśród radości wstępuje do nieba

 

Pan wstępuje do nieba, aby żyć pośród nas już nie w ciele, ale w Duchu i przychodzić do każdego z nas osobiście z potęgą swojej miłości. Uwielbiajmy Go w tajemnicy Jego wstąpienia do nieba i trwajmy w oczekiwaniu na spełnienie się obietnicy zesłania Ducha Świętego.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy trwali mocno w wierze i  zdążali do nieba drogą miłości.