1. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Codziennie modlimy się, by Duch Miłości i Pokoju przyszedł do serc wszystkich ochrzczonych, jednoczył rodziny, parafie i cały Kościół. Nowennę odprawiamy w ramach nabożeństwa majowego (a od czwartku – czerwcowego) w dni zwykłe o godz. 18.30, w niedzielę, dziś, o godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msza święta z udziałem dzieci będzie o godz. 17.00. Spowiedź godzinę wcześniej. Szczególnie zapraszamy dzieci klas czwartych i ich rodziców, gdyż w niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będziemy świętowali rocznicę I Komunii świętej.
  3. W wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Siennica Nadolna.
  4. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje 4 czerwca Lubelskie Dni Rodziny. Głównym elementem programu jest uroczysta Eucharystia o godz. 11.30 w Archikatedrze sprawowana w intencji Jubilatów obchodzących 50-lecie, 55-lecie i 60-lecie pożycia małżeńskiego i następnie uroczyste spotkanie z władzami Stowarzyszenia i Miasta Lublin w sali Trybunału Koronnego.
  5. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali kolejne wydarzenie parafialne. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego staje się dla nas okazją, byśmy mogli spojrzeć na swoje życie jak na karty Ewangelii – zobaczyć w nim działanie Boga żywego, a także odpowiadając na natchnienia Ducha Świętego, swoim życiem pisać Ewangelię.
  6. Dziś przy wyjściu z katedry będziemy mogli wesprzeć poszkodowane rodziny z kamienicy przy ul. Lubartowskiej 45.

 

Słowo życia

Pan wśród radości wstępuje do nieba

 

Pan wstępuje do nieba, aby żyć pośród nas już nie w ciele, ale w Duchu i przychodzić do każdego z nas osobiście z potęgą swojej miłości. Uwielbiajmy Go w tajemnicy Jego wstąpienia do nieba i trwajmy w oczekiwaniu na spełnienie się obietnicy zesłania Ducha Świętego.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy zgłębiając przesłanie Ojca świętego, trwali mocno w wierze i  zdążali do nieba drogą miłości.