1. Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia (czytaj).
  2. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowennę, w której modlimy się o siedem darów Ducha Świętego, odprawiamy w dni powszednie w ramach nabożeństwa majowego o godz. 18.30, dziś – o godz. 18.00.
  3. We wtorek przypada święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. 16 maja, podczas Mszy św. o godz. 19.00, bp Mieczysław Cisło udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  4. Maj to miesiąc pierwszych Komunii św. W sobotę podczas Eucharystii o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Jezusa Eucharystycznego. Dzisiaj o godz. 10.00 do pierwszej Komunii św. przystąpią/przystąpiły dzieci ze Szkoły Sióstr Urszulanek. Do naszego Sanktuarium przybywają także pielgrzymki dzieci pierwszokumunijnych.
  5. Za tydzień, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 11.30 rocznica pierwszej Komunii świętej dzieci ze Szkoły Sióstr Urszulanek.
  6. W przyszłą niedzielę o 18.00 zapraszamy na kolejny koncert V Lubelskiej Wiosny Organowej. Litanię Loretańską odmówimy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00.
  7. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dziś na tacę. Wspieramy nimi parafie budujące kościoły. Ofiary do puszki przeznaczone są na akcję Caritas Wakacyjne dzieło pomocy dzieciom.

Słowo życia

Pan wśród radości wstępuje do nieba

Pan choć wstępuje do nieba, żyje pośród nas, już nie w ciele, ale w Duchu i wspiera nas potęgą Swojej miłości. Uwielbiajmy Go w tajemnicy Jego wstąpienia do nieba i trwajmy w oczekiwaniu na spełnienie obietnicy zesłania Ducha Świętego.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy trwali mocno w wierze i zdążali do nieba drogą miłości.

12 maja 2024 r.