1. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Codziennie modlimy się, by Duch, Którym jesteśmy napełnieni był coraz bardziej przez nas rozpoznawany i miłowany. Nowennę odprawiamy w ramach nabożeństwa czerwcowego w dni zwykłe o godz. 18.30, w niedzielę, dziś, o godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca, Msza święta z udziałem dzieci o godz. 16.00, godzinę wcześnie zapraszamy je na spowiedź.
  3. Za tydzień, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, będziemy przeżywać ostatnie w tym roku formacji wydarzenie parafialne. Duch Boży, który umacnia nas w miłości, udziela swoich darów i pozwala rozpoznać swoją misję we wspólnocie Kościoła, posyła nas na cały świat. „Ja dla świata w mocy Ducha” – oto temat najbliższego wydarzenia parafialnego.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie o godz. 14.00 na placu przy kościele akademickim KUL, o godz. 16.00 przemarsz do archikatedry. Tutaj o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Stanisława Wielgusa.
  5. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki na Świątynię Opatrzności.

 

Słowo życia

 Pan wśród radości wstępuje do nieba

 

Pan wstępuje do nieba, aby żyć pośród nas już nie w ciele, ale w Duchu i przychodzić do każdego z nas osobiście z potęgą swojej miłości. Uwielbiajmy Go w tajemnicy Jego wstąpienia do nieba i trwajmy w oczekiwaniu na spełnienie się obietnicy zesłania Ducha Świętego.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy trwali mocno w wierze i zdążali do nieba drogą miłości.