1. Od 1 maja ruszyła w naszej archidiecezji sztafeta modlitewna w intencji prac synodu. Wierni naszego dekanatu modlą się w dniu dzisiejszym o jego dobre owoce, by Kościół stawał się coraz bardziej domem i szkołą komunii. Zapraszamy na uroczyste nieszpory po Mszy świętej o godz. 17.00 oraz nabożeństwo majowe.
  2. Jutro podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  3. W sobotę 22 maja przypada wspomnienie św. Rity. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 19.00, podczas której nastąpi obrzęd błogosławieństwa róż. Są one symbolem Świętej – połączenia radości z cierpieniem.
  4. Za tydzień – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się przez nowennę, którą odmawiamy codziennie w ramach nabożeństwa majowego.  Modlimy się, by Duch miłości i pokoju przyszedł do serc wszystkich ochrzczonych, jednoczył rodziny, parafie i cały Kościół.
  5. W bocznej nawie katedry znajduje się wystawa na temat życia i nauczania Prymasa Tysiąclecia. Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia wystawy, która będzie czynna do końca maja.

 

Słowo życia

Pan wśród radości wstępuje do nieba

 

Pan wstępuje do nieba, aby żyć pośród nas już nie w ciele, ale w Duchu i przychodzić do każdego z nas osobiście z potęgą swojej miłości. Uwielbiajmy Go w tajemnicy Jego wstąpienia do nieba i trwajmy w oczekiwaniu na spełnienie się obietnicy zesłania Ducha Świętego.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy trwali mocno w wierze i  zdążali do nieba drogą miłości.