1. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Codziennie modlimy się, by Duch, Którym jesteśmy napełnieni był coraz bardziej przez nas rozpoznawany i miłowany. Nowennę odprawiamy w ramach nabożeństwa majowego w dni zwykłe o godz. 18.30, w niedzielę, dziś, o godz. 18.00.
  2. Jutro obchodzimy w liturgii święto świętego Macieja, Apostoła, a w środę świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Tego dnia, podczas Mszy świętej o godz. 19.00, ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  3. Za tydzień, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, będziemy przeżywać ostatnie w tym roku formacji wydarzenie parafialne. Rozpoznając na nowo Osobę i dary Ducha Świętego, zatrzymamy się tym razem nad darem i znaczeniem sakramentu bierzmowania. Więcej szczegółów dotyczących przygotowania do wydarzenia znajdziemy w liście do parafian.

 

Słowo życia

Pan wśród radości wstępuje do nieba

 

Pan wstępuje do nieba, aby żyć pośród nas już nie w ciele, ale w Duchu i przychodzić do każdego z nas osobiście z potęgą swojej miłości. Uwielbiajmy Go w tajemnicy Jego wstąpienia do nieba i trwajmy w oczekiwaniu na spełnienie się obietnicy zesłania Ducha Świętego.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy trwali mocno w wierze i  zdążali do nieba drogą miłości.