1. Naszym Parafianom i gościom życzymy pełnych radości i miłości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Obyśmy wraz z Chrystusem doświadczali Nowego Życia!
  2. Poniedziałek Wielkanocny jest dniem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jan Pawła II. Ofiary zebrane na tacę przekażemy na KUL-u. Msze św. w porządku niedzielnym. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz, 18.00. W pozostałe dni Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego Nowenna o godz. 18.30. Człowiek potrzebuje Bożego miłosierdzia, wypraszajmy ten dar dla nas i całego świata.
  3. W środę 3 kwietnia zapraszamy do udziału w czuwaniu Maryjnym. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Kurów. W tym dniu wdzięczną modlitwą ogarniamy solenizanta księdza prałata Ryszarda Lisa. Zapraszamy na godz. 19.00.
  4. We czwartek 4 kwietnia o godz. 20.00 w archikatedrze odbędzie się koncert pt. Siedem Słów Chrystusa na Krzyżu, z udziałem m.in. Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Koncert towarzyszy międzynarodowej konferencji organizowanej przez Instytut Pedagogiki KUL. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie.
  5. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. Najbliższa niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. We Mszy św. o godz. 11.30 wezmą udział pracownicy Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Będzie to okazja do wsparcia najbardziej potrzebujących.

Słowo życia:

Zmartwychwstał Chrystus, Pan nasz i nadzieja!

Śpiewajmy Chrystusowi całym życiem radosne ALLELUJA! Złóżmy Panu hołd uwielbienia, wdzięczności i szczerego oddania oraz bądźmy dla siebie nawzajem świadkami nowego życia, opromienionego chwałą Jego zmartwychwstania.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, głośmy wszystkim spotkanym ludziom, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i żyje pośród nas.

31 marca, 1 kwietnia 2024 r.