1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00. Wieczornej liturgii będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Przyjdźmy do świątyni, by uczestniczyć w jakże wymownym geście Kościoła – posypania naszych głów popiołem
  2. Papież Franciszek oraz biskupi Polscy proszą, by Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju na Ukrainie. Jezus nauczał – pisze ojciec święty, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą.
  3. Diecezjalna Caritas zorganizowała punkt kryzysowy, dla uchodźców z Ukrainy. Osoby i rodziny otrzymują podstawową pomoc, a następnie są kierowani do ośrodków, gdzie tymczasowo mogą zamieszkać. Jeśli jakieś osoby dysponują wolnymi miejscami do zamieszkania na okres tymczasowy, prosimy zgłaszać się do parafii lub punktu Caritas. Dziś i środę Popielcową w kruchcie katedry zbierane są ofiary na pomoc przybywającym uchodźcom ze Wschodu.
  4. W piątek o godz.18.00 odprawimy już pierwszą Drogę Krzyżową. Jest to I Piątek miesiąca. Mszę św. z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00. Godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiać będziemy codziennie, z wyjątkiem piątku, o godz. 18.30.
  5. W czwartek wypada 3. dzień miesiąca. Zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Sobieska Wola.
  6. W najbliższych dniach łącznicy dostarczą list Z Maryją ku wspólnocie, gdyż za tydzień, 6 marca, przeżywać będziemy kolejne wydarzenie parafialne, którego tematem będzie: kryzys – zagrożenie czy szansa. Natomiast 13 marca zapraszamy na Randkę Małżeńską. Zapisy przez stronę internetową parafii.

 

 

Słowo życia

   Jawicie się jako źródła światła w świecie

trzymając się mocna Słowa Życia

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, aby nasze apostolskie dzieło przyniosło owoce.