1. Jutro mija 30 rocznica śmierci ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło – Życie. Oto program uroczystości w Archikatedrze Lubelskiej: o godz. 18.00 – wieczornica; godz. 18.30 różaniec, godz. 19.00 Eucharystia. Zapraszamy.
  2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. będą odprawiane przed południem o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 11.30. Po południu o godz. 17.00 i 19.00. Mszy świętej o godz. 19.00 będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Przyjdźmy do świątyni, by uczestniczyć w jakże wymownym geście Kościoła – posypania naszych głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym roku prosimy, by przez cały Wielki Post, każdego dnia, przynajmniej jedna osoba pościła o chlebie i wodzie w intencji rodzin. Od środy przed Obrazem Matki Bożej znajdziemy tablicę z karteczkami na każdy dzień W. Postu. Można będzie wybrać sobie dowolny dzień i ofiarować go wraz z modlitwą i postem w intencji rodziny.
  3. W czwartek o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego.
  4. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci, godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź, natomiast o godz. 18.00 – pierwsza w tym roku Droga Krzyżowa. Jest to także trzeci dzień miesiąca. W wieczornej Mszy świętej będą uczestniczyli przedstawiciele Bractwa im ks. Zielińskiego z Kraśnika. Po Mszy świętej w archikatedrze zgromadzą się kapłani z Lublina i okolic, by wraz ze swym Pasterzem uczestniczyć w adoracji.
  5. Dziś po Mszy świętej o godz.19.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu naszego organisty p. Stanisława Diwiszka. W programie między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Nowowiejskiego oraz Andrzeja Nikodemowicza. Natomiast za tydzień zapraszamy na wielkopostny koncert zespołu Kanaan pt. „Trzy Sny”.

 

Słowo życia:

Jedynie w Bogu spokój znajdzie dusza

Bóg troszczy się o nas. Pamiętajmy o tym na co dzień, kiedy zabiegamy o sprawy związane z utrzymaniem naszych rodzin. Bóg nie da nam zginąć, możemy pokładać naszą ufność w Nim, nie w naszych staraniach. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy w prostocie codziennego życia podążali drogą pokoju.