1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00. Liturgii o godz. 19.00 przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik. Podczas tej Mszy św. wystąpi chór Pueri Cantores Lublinenses. Zachęcamy, by rozpocząć czas Wielkiego Postu jakże wymownym znakiem posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie zamknięta. W sprawach pilnych zapraszamy do zakrystii.
  2. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy w następującym porządku:
  • Droga Krzyżowa – piątek o godz. 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla młodzieży i dorosłych;
  • Gorzkie Żale – w pozostałe dni powszednie o 18.30, w niedziele o 18.00.
  1. Szkoła Słowa Bożego odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.45. Słuchanie i rozważanie słów Pisma świętego pomaga w dobrym przeżywaniu wielkopostnego czasu pokuty i nawrócenia. Zapraszamy.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się obrzęd wyboru katechumenów. To etap przygotowań dorosłych do Chrztu św. Liturgii przewodniczyć będzie bp Adam Bab.
  3. Ofiary zebrane dziś do puszek przeznaczone są na „Fundusz Wschodni”, który wspiera Kościół katolicki w krajach byłego Związku Radzieckiego, także na Ukrainie.

Słowo życia:

A Ja wam powiadam: miłujcie waszych nieprzyjaciół

i módlcie się za tych, którzy was nienawidzą

Miłość nieprzyjaciół to cecha wyróżniająca chrześcijan. Niech dzisiejsza Eucharystia uzdalnia nas do takiej miłości i czyni doskonałymi na wzór Ojca niebieskiego.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy codziennie podążali drogami miłości.

19 lutego 2023 r.