1. Dobiega końca remont lubelskiej katedry. Prace trwały 22 lata. Obejmowały najpierw wzmocnienie konstrukcji fundamentów, podziemi, wymianę posadzki aż do więźby dachowej oraz remont zakrystii akustycznej i skarbca, w którym umieszczono odrestaurowane naczynia i szaty liturgiczne. We wnętrzu zostały poddane konserwacji wszystkie ołtarze, obrazy, rzeźby oraz polichromia. Ostatnim etapem prac był remont organów oraz pomieszczeń na chórze. Jutro o godz. 19.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą dziękczynną za wszystkich, którzy przyczynili się do dzieła odnowy katedry: za księdza abp. Józefa Życińskiego i jego odważną decyzję remontu, za wszystkich ofiarodawców, licznych pracowników firmy AC Konserwacja Zabytków w Krakowie, którzy prowadzili prace oraz Służb Ochrony Zabytków czuwających nad poprawnością prowadzonych prac. Wszystkich parafian i tych, którzy czują się związani z naszym sanktuarium serdecznie zapraszamy jutro na Mszę świętą i krótki koncert.
  2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. będą odprawiane przed południem o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 11.30. Po południu o godz. 17.00 i 19.00. Mszy świętej o godz. 19.00 będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Przyjdźmy do świątyni, by uczestniczyć w jakże wymownym geście Kościoła – posypania naszych głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W najbliższy czwartek bezpośrednio po mszy św. Szkoła Słowa Bożego.
  4. Zapraszamy na pierwszą w tym roku drogę krzyżową, którą odprawimy w piątek o godz. 18.00 dla dorosłych oraz o 17.00 dla dzieci.

 

Słowo życia:                         

A Ja wam powiadam: miłujcie waszych nieprzyjaciół

I módlcie się za tych, którzy was nienawidzą

 

Jezus wskazuje, że miłość nieprzyjaciół to coś, co ma wyróżniać chrześcijan. Niech dzisiejsza eucharystia, w której uczestniczyliśmy  pomoże nam przemienić serca i umysły, byśmy umieli stawać się doskonałymi na wzór naszego Ojca niebieskiego.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy w prostocie codziennego życia podążali drogą miłości.