1. Apel Metropolity Lubelskiego.
  2. Odpowiadając na apel księdza arcybiskupa, zapraszamy do udziału w codziennych nabożeństwach o godz. 18.30, podczas których będziemy modlić się o pokój na Ukrainie, jako wyraz solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami.
  3. Komitet „Ekumeniczny Lublin” zaprasza w środę 23 lutego o godz. 17.00 do archikatedry na nabożeństwo ekumeniczne. Będzie to inauguracja programu: „Lublin – europejskie miasto dialogu. Ekumenizm i młodzi”.
  4. W najbliższy czwartek o godz. 19.45 odbędzie się szkoła Słowa Bożego.
  5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie prosiła nas o podanie informacji o trwających zapisach dzieci do klas pierwszych. Szczegóły na plakacie.
  6. W piątek o godz. 19.00 ksiądz biskup Józef Wróbel będzie celebrował Mszę świętą w intencji wszystkich zaangażowanych w III Synod Archidiecezji Lubelskiej.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników.
  8. Dziś przed katedrą wolontariusze z Centrum Wolontariatu będą zbierali ofiary na pomoc osobom bezdomnym. Prosimy teraz wolontariuszy o kilka słów zachęty.

 

Słowo życia:

 

Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”

Jeśli mieszka w nas duch Chrystusa Zmartwychwstałego, to potrafimy czynić dobrze także tym, którzy na to nie zasługują. Wielka będzie wtedy nasza nagroda w niebie, bo jesteśmy naśladowcami Boga.

Niech Bóg miłosierny i łaskawy nam błogosławi, abyśmy byli świadkami Jego miłosiernej miłości wobec ludzi, których stawia na naszej drodze.