1. Decyzją arcybiskupa Stanisława Budzika ofiary złożone dzisiaj do puszek są przeznaczone na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać!
  2. We wtorek 14 lutego w liturgii Kościoła przypada święto świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy i misjonarzy Słowian.
  3. W czwartek podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Adam Bab udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  4. W piątek 17 lutego br. podczas Mszy św. o godz. 19.00 modlić się będziemy za zmarłych podopiecznych Hospicjum Miłosiernego Samarytanina.
  5. Lubelska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego i Duszpasterstwo Akademickie KUL zapraszają do udziału w rekolekcjach ignacjańskich. Tematem rekolekcji jest hasło roku duszpasterskiego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Szczegóły znajdziemy na plakacie w kruchcie katedry.

Słowo życia:

Błogosławieni, których droga nieskalana,

którzy postępują zgodnie z Prawem Pańskim

Prawo jest darem Boga, w którym ukryta jest tajemnica Jego mądrości. Bóg odsłania ją przed tymi, którzy Go miłują. Jest ona obca mądrości tego świata, która przemija. Błogosławiony jest człowiek, który kocha Prawo Boże, gdyż ono daje życie i napełnia szczęściem. Niech Duch Święty przenika nasze serca, abyśmy dokonując codziennych wyborów czerpali ze skarbca Bożej mądrości.

12 lutego 2023 r.