1. Diecezjalne obchody Dnia Chorego odbędą się w poniedziałek 12 lutego. O godz. 10.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne, zaś o 11.00 Mszę św. w intencji chorych odprawi abp Stanisław Budzik. Liturgia będzie połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy osoby chore i cierpiące oraz posługujące chorym.
  2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W Popielec Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00. Liturgii o 19.00 przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna będzie zamknięta.
  3. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy w następującym porządku:
  • Droga Krzyżowa – piątek o godz. 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych;
  • Gorzkie Żale – w pozostałe dni powszednie o 18.30, w niedziele o 18.00.
  1. W piątek 16 lutego o godz. 19.00 bp Józef Wróbel udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się obrzęd wyboru katechumenów, czyli dorosłych przygotowujących się do Chrztu św. Liturgii przewodniczyć będzie bp Adam Bab.
  3. Ofiary zebrane dziś do puszek przeznaczone są na „Fundusz Wschodni”. Puszka ze Środy Popielcowej wesprze najbardziej poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.
  4. Podaje się do publicznej wiadomości wiernych, że za zgodą Metropolity Lubelskiego Abpa Stanisława Budzika, ma przystąpić do święceń diakonatu Piotr Artur Grzeszczuk, wychowanek Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Ktokolwiek wiedziałby o niegodnym postępowaniu wymienionego alumna, ma w sumieniu obowiązek niezwłocznie powiadomić miejscowego proboszcza, Rektora Seminarium lub bezpośrednio Arcybiskupa Lubelskiego.

Słowo życia

    Panie, Ty jesteś moją ucieczką i moją radością

Największą chorobą naszych czasów jest trąd duchowy, który zamyka człowieka na Boga. Jako wierzący prośmy Jezusa, by nas oczyścił. Pan zaś, pełen litości, niech dotyka nas uzdrawiającą łaską.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy doświadczali, jak wielkie jest Jego miłosierdzie i jak wielka radość tych, którzy zbliżają się do Niego.

11 lutego 2024 r.