1. W dniach od 14 do 20 lutego w Kościele w Polsce przeżywać będziemy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczny czas modlitwy i refleksji przebiegał będzie pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”.
  2. We wtorek podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania. Po liturgii nastąpi uroczyste odsłonięcie obrazu ukrzyżowania w głównym ołtarzu katedry.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze święte będą odprawiane przed południem o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 11.30, po południu o 17.00 i o godz. 19.00, której przewodniczyć będzie ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Przyjdźmy do świątyni, by uczestniczyć w jakże wymownym geście Kościoła – posypania naszych głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym czasie nawrócenia –  pisze papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post – odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy „żywej wody nadziei” i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie.
  4. W piątek o godz.18.00 odprawimy już pierwszą Drogę Krzyżową, zaś nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiać będziemy codziennie, z wyjątkiem piątku, o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek na godz. 17.00.

Słowo życia

   Panie, Ty jesteś moją ucieczką i moją radością

Największą chorobą naszych czasów jest trąd duchowy, który zamyka człowieka na Boga. Trzeba nam każdego dnia zapraszać osobiście Jezusa do swojego życia, aby otwierał nasze oczy na grzech i dawał nam łaskę powierzania się Jego miłosierdziu. Niech Bóg nam błogosławi,  abyśmy doświadczali jak wielkie jest Jego miłosierdzie i jak wielka radość dla tych, którzy zbliżają się do  Niego.