1. Jak już było zapowiadane, jutro w archikatedrze będziemy przeżywali  diecezjalne uroczystości związane ze Światowym Dniem Chorego. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich chorych i cierpiących, będzie też możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
  2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze święte będą odprawiane przed południem o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 11.30. Po południu o 17.00 i o godz. 19.00, której przewodniczyć będzie ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Przyjdźmy do świątyni, by uczestniczyć w jakże wymownym geście Kościoła – posypania naszych głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W piątek o godz.18.00 odprawimy już pierwszą Drogę Krzyżową zaś nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiać będziemy codziennie, z wyjątkiem piątku, o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek na godz. 17.00. Podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  4. Dziękujemy księdzu Rusłanowi za wygłoszone Słowo Boże i podzielenie się doświadczeniem pracy na Ukrainie. Zachęcamy do włączenia się w pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  5. W kościele pw. Św. Piotra przy ul. Królewskiej 9 rozpoczynają się katechezy dla dorosłych. Prosimy przedstawicieli drogi neokatechumenalnej o zachętę do udziału w tym wydarzeniu..

Słowo życia

   Panie, Ty jesteś moją ucieczką i moją radością

Największą chorobą naszych czasów jest trąd duchowy, który zamyka człowieka na Boga. Trzeba nam każdego dnia zapraszać osobiście Jezusa do swojego życia, aby otwierał nasze oczy na grzech i dawał nam łaskę powierzania się Jego miłosierdziu. Niech Bóg nam błogosławi,  abyśmy doświadczali jak wielkie jest Jego miłosierdzie i jak wielka radość dla tych, którzy zbliżają się do  Niego.