1. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 18.00.
  2. We wtorek 16 maja o godz. 19.00 bp Mieczysław Cisło udzieli przygotowanym osobom dorosłym sakramentu bierzmowania. W środę, również o godz. 19.00, sakrament dojrzałości chrześcijańskiej z rąk bp. Adama Baba przyjmie młodzież z klas VIII.
  3. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy w ramach nabożeństwa majowego.
  4. W sobotę podczas Eucharystii o godz. 10.30 dzieci z klas III przystąpią do pierwszej Komunii św.
  5. W niedzielę 21 maja obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 15.00 spotkanie łączników i Rady Duszpasterskiej w domu zakonnym ss. Szarytek przy ul. Dolnej 3-go Maja 4. Spotkanie będzie miało charakter modlitewno-integracyjny. W programie m.in. nabożeństwo majowe oraz grill.
  6. Jak co roku, z okazji urodzin św. Jana Pawła II, młodzież z KSM rozprowadza papieskie kremówki z Wadowic. Dochód przeznaczony będzie na organizację wakacyjnego SMAL-u, czyli Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

 Słowo życia:

To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali

Tylko ten, kto doświadcza Bożej miłości, potrafi bezinteresownie kochać bliźnich. Kontemplujmy oblicze Chrystusa, świadka miłości Boga i uczmy się razem z Nim oddawać życie za braci.

Niech nam Bóg błogosławi, byśmy wciąż zdumiewali się znakami Jego miłości i byli jej świadkami na co dzień.

14 maja 2023 r.