1. W środę 12 maja przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Z tej okazji ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 19.00. Będziemy również modlić się o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Po Mszy świętej Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na czuwanie modlitewne, którego tematem będzie aktualność przesłania sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego.
  2. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństw majowych będziemy przyzywali Ducha Świętego, prosząc, byśmy byli otwarci na Jego obecność i dary, jakie otrzymaliśmy.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje zbiórkę do puszek, z której dochód przeznaczony jest na organizację wakacyjnego wypoczynku dzieci.

 

Słowo życia:

To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali

Tylko ten, kto doświadcza Bożej miłości w swoim życiu, potrafi bezinteresownie kochać swoich bliźnich. Kontemplujmy oblicze Chrystusa, świadka miłości Boga i uczmy się razem z Nim oddawać życie za braci.

Niech nam Bóg błogosławi, byśmy wciąż zdumiewali się znakami Jego miłości i byli jej świadkami na co dzień.

 

Wczoraj ponad 30. osobowa grupa dzieci przyjęła I Komunię św. Gratulujemy rodzicom dobrze spełnionego obowiązku przekazywania wiary. Przez cały tzw. „Biały Tydzień” dzieci w dwóch grupach będą przychodziły na godz. 19.00.

            Rodzicom dzieci I-Komunijnych składamy serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza.