1. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników i wszystkich zaangażowanych w odnowę parafii. W najbliższych dniach otrzymamy od nich list do parafian Z Maryją ku wspólnocie. Znajdziemy w nim informacje dotyczące najbliższego wydarzenia, które odbędzie się 20 maja, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisław biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu ogarnijmy wdzięczną modlitwą pasterza naszej archidiecezji księdza arcybiskupa Stanisława Budzika, z okazji jego imienin.
  3. Z okazji 10 rocznicy śmierci o. prof. Mieczysława A. Krąpca, dniach 7-8 maja odbędą się na KUL spotkania poświęcone Osobie i Dziełu Ojca Profesora. Zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
  4. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństw majowych będziemy przyzywali Ducha Świętego, prosząc, byśmy byli otwarci na Jego obecność i dary, jakie otrzymaliśmy.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje zbiórkę do puszek, z której dochód przeznaczony jest na organizację wakacyjnego wypoczynku dzieci.

 

Słowo życia:

To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali

Tylko ten, kto doświadcza Bożej miłości w swoim życiu, potrafi bezinteresownie kochać swoich bliźnich. Kontemplujmy oblicze Chrystusa, świadka miłości Boga i uczmy się razem z Nim oddawać życie za braci.

Niech nam Bóg błogosławi, byśmy wciąż zdumiewali się znakami Jego miłości i byli jej świadkami na co dzień.

 

Dziś 45 osobowa grupa dzieci przyjmuje(ęła) I Komunię św. Jest to wielki dzień w ich życiu. Niech Jezus Chrystus, który przychodzi do czystych serc naszych dzieci będzie w tym dniu najważniejszy. Niech uroczystość domowa będzie miała także charakter religijny. Gratulujemy rodzicom dobrze spełnionego obowiązku przekazywania wiary. Przez cały tzw. „Biały Tydzień” dzieci będą przychodziły na godz. 17.00. Każdy dzień będzie miał swój temat.

            Rodzicom dzieci I-Komunijnych składamy serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza.