1. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników i wszystkich zaangażowanych w odnowę parafii. W najbliższych dniach otrzymamy od nich list do parafian Z Maryją ku wspólnocie. Znajdziemy w nim informacje dotyczące najbliższego wydarzenia, które odbędzie się 9 czerwca, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Podczas wieczornych nabożeństw będziemy przyzywali Ducha Świętego, prosząc o otwarcie naszych serc na Jego obecność i dary, jakie otrzymaliśmy, abyśmy na co dzień żyli w mocy Ducha.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Mszy święta dziękczynna z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny oraz 30. rocznicy wyborów do Sejmu i Senatu, zaś o godz. 11.30 będziemy modlić się w intencji Jubilatów obchodzących 50-lecie, 55-lecie i 60-lecie pożycia małżeńskiego.
  4. Przy wyjściu z katedry studenci KUL zbierają do puszek ofiary przeznaczone na rzecz tej uczelni. Bardzo prosimy ks. dr. Krzysztofa Smykowskiego, by powiedział nam o potrzebach naszej katolickiej uczelni.

 

 

Słowo życia:

 

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał Moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego
i będziemy w nim przebywać.

Kościół jest miastem świętym, wypełnionym obecnością Boga. Doświadczamy jej o tyle, o ile żyjemy Słowem Bożym i Eucharystią. Wtedy Duch Święty działa w nas     i pozwala nam żyć w miłości.
Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi, aby On żył w nas  i dokonywał swoich dzieł.