1. Słowo Metropolity Lubelskiego.
  2. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników i wszystkich zaangażowanych w odnowę parafii.
  3. Jutro, 22 maja, przypada wspomnienie św. Rity. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 19.00, podczas której nastąpi obrzęd błogosławieństwa róż. Są one symbolem Świętej – połączenia radości z cierpieniem. Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić duchowość św. Rity oraz wspólnie modlić się za jej przyczyną, zapraszamy w każdą I sobotę miesiąca na godz. 17.00 do sali nr 2 obok kancelarii.
  4. W środę, 24 maja, przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Tego dnia księża konwiktorzy z KUL-u zgromadzą się wieczorem w archikatedrze na wspólną modlitwę pod przewodnictwem Pasterza
  5. W czwartek o godz. 19.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą z udziałem kapłanów, którzy przed 10. laty przyjęli święcenia prezbiteratu. Po Mszy świętej zapraszamy na szkołę Słowa Bożego.
  6. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństw majowych będziemy przyzywali Ducha Świętego, prosząc o umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości.
  7. Przy wyjściu z katedry studenci KUL zbierają do puszek ofiary przeznaczone na rzecz tej uczelni.

 

Słowo życia:

To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali

 

Tylko ten, kto doświadcza Bożej miłości w swoim życiu, potrafi bezinteresownie kochać swoich bliźnich. Kontemplujmy oblicze Chrystusa, świadka miłości Boga i uczmy się razem z Nim oddawać życie za braci.

Niech nam Bóg błogosławi, byśmy wciąż zdumiewali się znakami Jego miłości i byli jej świadkami na co dzień.