1. Dziękujemy za obecność i posługę Słowa diakonowi Piotrowi, który pochodzi z naszej parafii. Wczoraj przyjął święcenia diakonatu, dziś wygłosił swoją pierwszą homilię. Życzymy mu wzrastania w powołaniu i bycia dobrym narzędziem w posłudze budowania Królestwa Bożego. Dziękujemy także za ofiary na tacę, które przeznaczone są na rzecz seminarium duchownego w Lublinie.
  2. Dzisiaj o godz. 18.00 drugi koncert V Lubelskiej Wiosny Organowej. Wystąpi Jan Bokszczanin z Warszawy. Litanię Loretańską odmówimy bezpośrednio po Mszy św. o 17.00.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie odprawiamy o godz. 18.30, w niedzielę o 18.00.
  4. W środę przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. Msze św. jak w dzień powszedni. W dniu imienin wdzięczną modlitwą ogarnijmy arcybiskupa Stanisława Budzika. Uroczystość odpustowa w bazylice św. Stanisława na Starym Mieście.
  5. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństw majowych będziemy modlili się o Jego siedmiorakie dary.
  6. Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli wywiad z pracującym u nas ks. Łukaszem, dyrektorem Muzeum Archidiecezjalnego, o nowościach na Wieży Trynitarskiej. Zachęcamy także do lektury ciekawych dodatków historycznych do Niedzieli Gościa Niedzielnego.
  7. Ofiarami do puszki wspieramy Caritas Archidiecezji Lubelskiej i wakacyjne dzieło pomocy dzieciom.

Słowo życia:

To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali

Tylko ten, kto doświadcza Bożej miłości, potrafi bezinteresownie kochać swoich bliźnich. Kontemplujmy oblicze Chrystusa, świadka miłości Boga i uczmy się razem z Nim oddawać życie za braci.

Niech nam Bóg błogosławi, byśmy wciąż zdumiewali się znakami Jego miłości i byli jej świadkami na co dzień.

5 maja 2024 r.