1. Jutro przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła. Z tej okazji ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik o godz. 19.00 będzie celebrował uroczystą Mszę świętą dziękczynną. Podczas liturgii zostanie udzielony przygotowanym osobom sakrament bierzmowania.
  2. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństw majowych będziemy przyzywali Ducha Świętego, prosząc o umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości.
  3. W piątek, 22 maja, przypada wspomnienie św. Rity. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 19.00, podczas której nastąpi obrzęd błogosławieństwa róż. Są one symbolem Świętej – połączenia radości z cierpieniem.
  4. Uwzględniając ostatnie regulacje rządowe ws. pandemii informujemy, że zgodnie z obliczoną powierzchnią kościoła, łącznie z chórem, od 17 maja w katedrze w nabożeństwie może uczestniczyć 115 osób. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Przypominamy, że czas spowiedzi wielkanocnej kończy się w tym roku 7 czerwca.

 

 

Słowo życia:

To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali

 

Tylko ten, kto doświadcza Bożej miłości w swoim życiu, potrafi bezinteresownie kochać swoich bliźnich. Kontemplujmy oblicze Chrystusa, świadka miłości Boga i uczmy się razem z Nim oddawać życie za braci.

Niech nam Bóg błogosławi, byśmy wciąż zdumiewali się znakami Jego miłości i byli jej świadkami na co dzień.