1. W czwartek 10 lutego mija 11. rocznica śmierci arcybiskupa Józefa Życińskiego. Dziękując Bogu za jego pasterską posługę modlimy się o radość życia wśród świętych w niebie.
  2. W piątek 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 11.00 uroczystą Mszę świętą w intencji chorych będzie celebrował ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Godzinę wcześniej rozpocznie się czuwanie modlitewne. Podczas tej Mszy świętej, jak i o godz. 19.00, będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
  3. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie, którego tematem będzie: Wprowadzenie do dialogu. Dialog, jako droga budowania więzi jest jednym z tematów naszego rocznego programu duszpasterskiego. Zapraszamy także wszystkich chętnych! Najbliższa sobota, w godzinach 10.00 – 12.30, sala obok kancelarii.
  4. Dyrekcja publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na Sławinku informuje, że trwa nabór do klas pierwszych na nowy rok szkolny. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
  5. Dziękujemy ks. Profesorowi za wygłoszone Słowo Boże i przybliżenie nam postaci „świętej z sąsiedztwa” – błogosławionej Marty Wołowskiej. Nową książkę o lubelskiej mistyczce i męczennicy można  nabyć w kruchcie katedry.

 

Słowo życia:

Wypłyń na głębię

 

 

Chrześcijanin, wszędzie gdzie przebywa, jest posłany przez Chrystusa. Każdego dnia staje przed Panem, aby usłyszeć Jego Słowo, w którym jest zawarta misja na dany dzień. Wpisuje się ona w jego codzienne obowiązki i zadania.

Stańmy przed Panem w prawdzie o naszej niegodności i prośmy Go o błogosławieństwo, abyśmy ufali Jego Słowu i doświadczali jego przeogromnej mocy w naszym życiu.