1. 10 lutego mija 13. rocznica śmierci abpa Józefa Życińskiego. W niedzielę 11 lutego o godz. 19.00 abp Stanisław Budzik odprawi Mszę św. w intencji Zmarłego Poprzednika. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W sobotę i niedzielę będą otwarte krypty archikatedry, w których spoczywają biskupi lubelscy.
  2. W niedzielę 11 lutego, w dniu wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody Dnia Chorego odbędą się w poniedziałek 12 lutego. O godz. 10.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne. O godz. 11.00. Mszę św. w intencji chorych odprawi abp Stanisław Budzik. Już dziś zapraszamy osoby chore, cierpiące oraz posługujące chorym.
  3. Msza św. w 30-ty dzień po śmierci śp. bpa Ryszarda Karpińskiego będzie odprawiona w poniedziałek 5 lutego o godz. 19.00. Ponadto Msza św. gregoriańska w intencji Zmarłego – byłego proboszcza archikatedry – rozpocznie się w dniu 12 lutego (poniedziałek) o godz. 7.00 (terminy Mszy św.).
  4. W przyszłą sobotę od godz. 19.00 Chór Archikatedralny organizuje bal karnawałowy. Zabawa będzie bezalkoholowa, za biletami wstępu. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Słowo życia:

Panie, Ty leczysz złamanych na duchu

Kościół głosi Boga, który miłuje życie i przychodzi z pomocą chorym na ciele i duszy. Spotkanie z Bogiem pozwala na doświadczenie prawdziwej radości i smaku życia. Prowadzi też do głoszenia innym Ewangelii Życia.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas i uzdalnia do świadczenia o Jezusie, Który bierze na siebie nasze słabości i dźwiga nasze choroby.

4 lutego 2024 r.