1. Dziś, 10 lutego, mija ósma rocznica śmierci arcybiskupa Józefa Życińskiego. Cały dzień będą otwarte krypty – zachęcamy do modlitwy przy sarkofagu zmarłego. O godz. 19.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą za swojego poprzednika.
  2. W poniedziałek 11 lutego we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 11.00 uroczystą Mszę świętą w intencji chorych będzie celebrował ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Godzinę wcześniej rozpocznie się czuwanie modlitewne. Podczas tej Mszy świętej, jak i o godz. 19.00 będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
  3. Przy wyjściu z katedry są zbierane ofiary do puszki z przeznaczeniem na Fundusz Wschodni.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników. Otrzymają list Z Maryją ku wspólnocie, w którym znajdziemy informacje dotyczące najbliższego wydarzenia zaplanowanego na 3 marca.
  5. Dzieci zaangażowane w życie naszej parafii wraz z rodzicami organizują kiermasz ciast. Polecają zapakowane ciasta przed katedrą. Zapraszają również do kawiarenki mieszczącej się w sali nr 2 obok kancelarii. Ofiary zebrane w ten sposób będą przeznaczone na dofinansowanie zimowiska.

 

 

Słowo życia:

Wypłyń na głębię

 

 

Chrześcijanin, wszędzie gdzie przebywa, jest posłany przez Chrystusa. Każdego dnia staje przed Panem, aby usłyszeć Jego Słowo, w którym jest zawarta misja na dany dzień. Wpisuje się ona w jego codzienne obowiązki i zadania.

Stańmy przed Panem w prawdzie o naszej niegodności i prośmy Go o błogosławieństwo, abyśmy ufali Jego Słowu i doświadczali jego przeogromnej mocy w naszym życiu.