1. Dziś w archikatedrze rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. W niedzielę, podczas wszystkich Mszy świętych głoszone są nauki rekolekcyjne, zaś w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 19.00 Program znajduje się na tablicy ogłoszeń w kruchcie świątyni. Dziś też o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie wszystkich łączników.
  2. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Męki Pańskiej. Przyjdźmy do świątyni z palmami w ręku, uczcijmy Chrystusa, który na krzyżu zakrólował nad światem. Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Główne uroczystości w Lublinie rozpoczną się już w piątek drogą krzyżową na Majdanku o godz. 18.00. W niedzielę młodzież zgromadzi się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. O godz. 14.30, po poświęceniu palm młodzi procesjonalnie przejdą do katedry. Tutaj o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza święta, której przewodniczyć będzie ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie w kruchcie kościoła.
  3. Przed katedrą młodzież z KSM zorganizowała kiermasz palm. Dochód przeznaczony jest na cele Stowarzyszenia.
  4. Polecamy prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z filmem „Ignacy Loyola”.

Słowo życia

                                                     Nie wspominajcie wydarzeń minionych.
Oto ja dokonuję rzeczy nowej.

Miłosierny jest Pan i łaskawy. On ma moc przemienić pustynię naszego serca w  krainę życia. Wystarczy w pokorze serca oddać Mu naszą grzeszną przeszłość i prosić o przebaczenie. Niech Bóg nam błogosławi w tym świętym czasie rekolekcji, abyśmy na nowo zaufali Jego miłosierdziu i doświadczyli nowości życia.