1. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna zakończy się 24 marca br., przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Nowennę odmawiamy po Mszy św. o godz. 19.00.
  2. Od dzisiejszej niedzieli aż do liturgii Wielkiego Piątku zasłania się w kościołach krzyże. Niech ten święty czas pomoże nam zgłębić tajemnicę Krzyża, który objawia Bożą Miłość i jest znakiem naszego zbawienia. Także dziś rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Ks. Mariusz Nakonieczny głosi nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy świętych, zaś w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 19.00.
  3. Jutrzejsza liturgia o godz. 19.00 będzie połączona z udzieleniem przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania. Przewodniczyć jej będzie bp Józef Wróbel.
  4. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Karmelici Bosi zapraszają na Mszę św. do Sanktuarium św. Józefa przy ul. Świętoduskiej o godz. 18.00.
  5. W piątek 22 marca na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej. Początek o godz. 18.00 przy Pomniku-Bramie. Abp Stanisław Budzik zaprasza do wspólnej modlitwy.
  6. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Męki Pańskiej. Przyjdźmy do świątyni z palmami w ręku, uczcijmy Chrystusa, który na krzyżu zakrólował nad światem. Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik.
  7. Caritas parafialna, na znak solidarności z potrzebującymi, rozprowadza baranki z czekolady oraz świece paschalne. Uzyskane fundusze będą wykorzystane jako pomoc najuboższym.

Słowo życia

Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste

Chrystus Pan przyjmuje śmierć krzyżową, bo w niej jest moc naszego odkupienia. Otwórzmy się na jej działanie w tym świętym czasie rekolekcji, a powstanie w nas nowy człowiek, który będzie gotowy tracić swe życie, by zachować je na życie wieczne.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy z nową mocą doświadczyli Jego przyjaźni i odnowili swoje przymierze z Nim.

17 marca 2024 r.