1. Dziś w archikatedrze rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. W niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych głoszone są nauki rekolekcyjne, zaś w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 19.00 Program znajduje się na tablicy ogłoszeń w kruchcie katedry oraz na stronie internetowej.
  2. Dziś trzeci dzień miesiąca. Zapraszamy na wieczorne czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Wola Gałęzowska. Podczas Mszy świętej o godz. 19.00 modlić się będziemy w intencji solenizantów: księdza biskupa Ryszarda Karpińskiego, który obecnie przebywa w szpitalu i księdza prałata Ryszarda Lisa.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: drogę krzyżową, którą odprawiamy w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00. W pozostałe dni tygodnia – Gorzkie Żale.W najbliższy piątek, również o godz. 18.00 młodzież zaprasza na drogę krzyżową na Majdanku.
  4. W hołdzie Ofiarom wojny w Ukrainie zostanie wykonany koncert: Requiem W. A. Mozarta. Zapraszamy – sobota, 9 kwietnia, godz. 20.00, Archikatedra Lubelska.
  5. Caritas poszukuje miejsc noclegowych dla naszych gości z Ukrainy. Jeśli ktoś chciałby przyjąć do siebie uchodźców prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
  6. Zebranie łączników odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Otrzymają oni list do parafian Z Maryją ku wspólnocie.
  7. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Męki Pańskiej. Przyjdźmy do świątyni z palmami w ręku, uczcijmy Chrystusa, który na krzyżu zakrólował nad światem. Mszy świętej o godz. 11.30 będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik.
  8. Przed katedrą młodzież z KSM zorganizowała kiermasz palm.

Słowo życia

                                                     Nie wspominajcie wydarzeń minionych.
Oto ja dokonuję rzeczy nowej.

Miłosierny jest Pan i łaskawy. On ma moc przemienić pustynię naszego serca w  krainę życia. Wystarczy w pokorze serca oddać Mu naszą grzeszną przeszłość i prosić o przebaczenie. Niech Bóg nam błogosławi w tym świętym czasie rekolekcji, abyśmy na nowo zaufali Jego miłosierdziu i doświadczyli nowości życia.