1. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych i kościelnych od 25 marca w każdej Mszy świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących, mają to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną. Przy wejściu do katedry jest umieszczona stosowna informacja
  2. Dziś rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Można będzie w nich uczestniczyć drogą online poprzez naszą stronę internetową: dziś w niedzielę o godz. 11.30 i 19.00, w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 19.00 Nauki rekolekcyjne głosi ks. Tomasz Wasilewski, paulista. Temat: Życie Eucharystyczne.
  3. W piątek o godz. 19.00 odprawimy Mszę świętą w intencji solenizantów: ks. biskupa Ryszarda Karpińskiego i ks. prałata Ryszarda Lisa.
  4. W naszym sanktuarium są też dyżury spowiedzi. Prosimy, by ustawiać się do konfesjonału w bezpiecznej odległości. Nie całujemy stuły. W kratkach konfesjonału znajduje się folia, która jest systematycznie dezynfekowana. Można też umówić się na spowiedź w osobnych pomieszczeniach, umożliwiających sprawowanie tego sakramentu z zachowaniem większej odległości między penitentem a spowiednikiem.
  5. Stan epidemii może wywoływać lub nasilać różnorakie trudności psychiczne (m.in. napięcie, lęk, poczucie osamotnienia, konflikty rodzinne). Nie wszystkie problemy można zlikwidować, ale o każdym można porozmawiać dając sobie szansę na zmniejszenie cierpienia i lepsze wykorzystanie własnych sił. W tym celu można dzwonić do dyżurujących od poniedziałku do soboty związanych z archikatedrą psychoterapeutów:

– od 10-12 pod numer:  603 942 987

– od 16-18 pod numer: 693 469 909 lub 603 942 987

 

Słowo życia

Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie,

nie umrze na wieki

 

Jezus jest Panem życia. To On wyprowadza nas ze śmierci grzechu i daje wciąż nową moc Ducha Świętego, aby nasze życie podobało się Bogu.

Wchodząc w święty czas rekolekcji, złóżmy nadzieję w miłosierdziu Pana i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy powstali do nowego życia.