1. Dziś rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. W niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych głoszone są nauki rekolekcyjne, zaś w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 19.00. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń w kruchcie katedry.
  2. Jutro 3 kwietnia zapraszamy wieczorem na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Matki Bożej Pocieszenia z Krasnegostawu. Podczas Mszy o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji solenizantów: księdza biskupa Roszada Karpińskiego i księdza prałata Ryszarda Lisa.
  3. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci, godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź.
  4. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Męki Pańskiej. Przyjdźmy do świątyni z palmami w ręku, uczcijmy Chrystusa, który na krzyżu zakrólował nad światem. Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Główne uroczystości w Lublinie rozpoczną się już w piątek drogą krzyżową na Majdanku o godz. 18.00 zakończą w niedzielę o godz. 14.30 procesją z kościoła akademickiego KUL do archikatedry. Tutaj o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza święta, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Stanisław Budzik. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie w kruchcie katedry.
  5. Rozpoczął się remont katedry. W pierwszym etapie zostanie odnowiony ołtarz główny, następnie chór. Otrzymaliśmy dotację z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w wysokości 85% kosztów, pozostałe 15% to środki własne.

 

 

 

Słowo życia

Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie,

nie umrze na wieki

 

 

Jezus jest Panem życia. To On wyprowadza nas ze śmierci grzechu i daje wciąż nową moc Ducha Świętego, aby nasze życie podobało się Bogu.

Wchodząc w święty czas rekolekcji, złóżmy nadzieję w miłosierdziu Pana i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy powstali do nowego życia.